123 ignition is een elektronische verdeler die ontworpen werd om het bestaande mechanische systeem van uw oldtimer te vervangen, waarbij de auto verder zo origineel mogelijk blijft. Hierdoor krijgt u een nagenoeg onderhoudsvrij ontstekingssysteem. Met behulp van een LED is de statische instelling van de ontsteking simpel te controleren!
Voordelen van een 123 ignition zijn:
- de motor gaat regelmatiger lopen (gelijkloop of spark balancing),
- de motor gaat beter starten;
- de motor heeft een betere verbranding en daardoor een lagere uitstoot van schadelijke stoffen.
Verder wordt de stroom door de bobine afgeschakeld als de motor niet loopt; dit voorkomt het oververhitten van de bobine.
De meeste produkten zijn geschikt voor zelfmontage, maar u kunt uiteraard ook bij ons terecht voor vakkundige inbouw van dit ontstekingssysteem. De ontsteking is inmiddels leverbaar voor een stevig aantal modellen van de merken Alfa, Austin-Rover/Mini, Austin-Healey, Citroën, Fiat, Jaguar, Mercedes, Landrover, MG-A/B, MG Midget, Morgan, Peugeot, Porsche, Rover, Triumph, Volvo, Volkswagen, Triumph en andere Lucas-toepassingen. Bij de modellen waar het tandwiel moet worden overgezet kunt u dit beter door een vakman laten verzorgen, dit is specialistisch werk!!
Een aantal verdelers wordt ook gemaakt als plus-aan-massa-uitvoering. Wilt u uw auto niet ompolen naar moderne specs, en heeft u daarom een plus aan massa model nodig voor een toepassing waar alleen een min/massa genoemd model genoemd wordt, dan kunt u een verzoek voor een speciale versie indienen. Vermeld dan duidelijk 'plus aan massa' bij uw bestelling, of stuur vooraf een bericht aan sales@bccp.nl met uw wensen. Met een beetje geluk worden deze gehonoreerd.
Voor niet genoemde merken is geen 123-ignition leverbaar, in zo'n geval, of bij specifieke performance toepassingen kiest u een passende montageset uit de afdeling Lumenition.
Waar gesproken wordt over "CCW" wordt Counter-Clock-Wise (draairichting tegen-de-klok-in) bedoeld!
Vrijwel alle 123-ignition modellen worden geleverd met een meertalige (waaronder nederlands) handleiding voor montage.
In de kolom links kunt u kiezen voor automerk en type verdeler.
Kunt u uw voertuig in deze lijst niet vinden? Dan wordt er (nog) geen 123 voor uw auto gemaakt. In zo'n geval kon een verdeler in het verleden vaak wel omgebouwd worden m.b.v. bijvoorbeeld een Lumenition optronic systeem, gebruik a.u.b. ons contactformulier voor uw vraag.
Heeft u uw 123-verdeler bij een andere aanbieder gekocht, dan is het voor ons helaas niet mogelijk daarop gratis uitgebreid support te geven.